Eale sobimatud rollid

veebruar 4, 2012 at 23:03 (Uncategorized)

Järjest enam panen tähele, et Youtube’is on palju videoid n.ö imelastest, kes juba noores eas kõrgeid jalatõsteid ja hüppeid teha suudavad, rääkimata 32 fouetté‘st. See tähendab ka seda, et neile antakse järjest tihedamini suuri rolle, mis võib lõppeda sellega, et nad peavad tantsima suurt armastust või meeletut armukadedust, mis on sellises vanuses üldjuhul lapse jaoks tundmatu emotsioon.
Siin on üks video Lada Sartakovast, hetkel juba 9-aastasest tantsijast, kes käib Vladislav Kuramshini balletikoolis ning kellest on Youtube’s mitmeid videoid (mul on kahju, et pean seda niimoodi väljendama, kuid mulle jääb mulje, et temaga lausa eputatakse).

Kui Lada oli 6-aastane, tantsis ta noort iluuisutajat balletis “Lumekuninganna”. Minu arvates oli see roll talle palju sobivam, kuna ta ei pidanud välja mängima ühtegi emotsiooni, mis talle võõras on. Olekski ju palju erilisem, kui tõepoolest hästi tantsivate laste jaoks loodaks just nende jaoks sobivaid rolle. “Luikede järve” peaosa saab tantsida ka täiskasvanuna, kuid ükski täiskasvanu ei saa enam tõeliselt ehedalt tantsida lapse osa. Miks mitte seda võimalust kasutada?

4 kommentaari

 1. Anu, IA Annaliisa ema said,

  Appi! Ausalt kohe-eriti see viimane!!!! Lapsel pole tasakaalu ega midagi, pidevalt kukub ja nutab 😦 Kahju lapsest

  • Tija said,

   See kukkumine ja nutmine on õnneks kõik rollisisene. :]

 2. Anu, IA Annaliisa ema said,

  Jah, kuid ikkagi….minu jaoks on totaalselt liiga vara panna 6-aastased varvaskingadele…pigem on see kellegi üle trumpamine?

  • Tija said,

   Mul on hea meel, et meie õpetajate arvates lapsi nii varakult varvastele panna ei tohi. Kahjuks on Venemaal vist komme ned tõesti varem varvastel tantsima panna.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: