Nõuandeid spagaadi tegemise kohta

jaanuar 19, 2012 at 22:46 (Uncategorized)

Noorematel balletiõpilastel on mõnigi kord probleeme spagaatidega. Otsustasin panna mõned nõuanded nende tegemise kohta kirja.

1. Venita spagaati iga päev. Kui sul on mõni päev lihased eriti valusad, venita natuke vähem, ära mine üle selle piiri, kus sul tavaliselt valus on. Parim aeg venitamiseks on kohe pärast tundi – siis on sul lihased soojad ja sa ei riski ennast vigastada.

2. Venitades kontrolli alati, et sul oleksid “neli punkti” paigas, see tähendab, moodustaksid ristküliku. Neli punkti on sinu puusad ja õlad. Parema või vasaku jalaga spagaati tehes vaata alati, et “nelja punkti ristkülik” oleks jalgade suunaga risti, sest ainult siis venitad sa õigesti.

3. Parema või vasaku jalaga spagaati tehes võid sa alguses eesmise jala kõverdatuks jätta ja ainult tahapoole jäävat sirutada. See aitab sul paremini valmistuda järgmisteks spagaatideks, mille puhul juba mõlemad jalad välja sirutad. Enne otse spagaati tee aga soojenduseks konna asendit.

4. Kui sa venitama hakkad, mine aeglaselt spagaati, oota asendis, kus sul juba kergelt ebamugav on, umbes 10 sekundit, seejärel mine veel natuke allapoole, kus sul juba valus hakkab, ning ole selles asendis umbes 30 sekundit.

5. Teised võimalused spagaadi harjutamiseks on vedrutamine, mille puhul sa iga korraga pisut allapoole lähed, ja otsespagaadi tegemine seina vastas.

6. Kui sa tunned, et venitades on talumatult valus, proovi rahulikult sisse ja välja hingata ning hapnikku valutavatesse kohtadesse juhtida. Proovi ka, et sa liialt krampi ei läheks, vaid hoopis lõdvestuksid. Võid proovida ka muusikat kuulata, see aitab mõtetel mujale minna.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: