Varvaskingadest

september 26, 2010 at 22:27 (Uncategorized)

Peaaegu kõik väikesed balletitantsijad unistavad sellest, kuidas nad ükskord suurena varvaskingades tantsima hakkavad. Kui vähegi võimalik, siis proovivad nad salaja kuskil nurga taga ka vanemate õpilaste varvaskingi jalga. Küsimusele, millal on õige aeg varvaskingades tantsima hakata, ei saa täpse vanusega vastata. Kõik sõltub sellest, kui tugevad õpilase jalad on.
Kui aeg varvaskingadega trenni teha kätte jõuab, ei pruugi see enam üldse nii tore olla.
Esimesed varvaskingad aitab välja valida õpetaja. Siis seletab ta ka õpilasele, kuidas neile paelad õmmelda, kuidas neid paelu ümber jala kinni siduda, milliseid pehmendusi kasutada ja kuidas järgmine kord endale ise varvaskingad välja valida.
Varvaskingad erinevad laiuse ja talla jäikuse poolest (ning loomulikult ka suuruse poolest). Mitte mingil juhul ei tasu hakata omapäi kasutama vanaema kingitud või vanemast sõbrannast üle jäänud balletikingi – need võivad jala ära rikkuda.
Üks balletiõpetaja hoiatas vanemaid, enne kui meil varvaskingades tunnid hakkasid, et tõenäoliselt hakkame pärast balletitundi kodus kurjalt varvaskingi vastu seina loopima. Minu teada küll veel keegi meist seda teinud pole. 😛
Vahepeal hakkasid mul pärast varvaskingadega harjutamist varbad küünte kohalt valutama, kuigi ma olin väga hoolega küüned õigesse pikkusesse lõiganud, ei liiga lühikeseks ega liiga pikaks. Üks õpetaja soovitas selle peale, et ma kasutaksin majapidamisseepi – määriksin seda pärast jalgade pesemist küünte peale ja serva alla. See aitas tõesti ja lausa üllatavalt kiiresti.
Leukoplasti kulub ka varvaskingadega päris palju, sest mõistlik on seda enne tundi varvaste ümber panna.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: