Poisid balletikoolis

juuni 18, 2010 at 00:03 (Uncategorized)

Nägin hiljuti meie balletikoolis kahte väikest eesti balletistuudio poissi. Sellele, keda esimesena nägin, lugesin sõnad peale, et ta ära ei läheks, kuna balletikoolis on niigi harva poisse. Ning et see on jama, et tegu pole meheliku alaga, on ikka küll. Poiss vastas selle peale, et ta ei kavatsegi ära minna, kuna talle meeldib ballett. 🙂 Loodetavasti need soovid tulevikus ei muutu.

Enda varasemast balletikoolis olekust mäletan viit poissi, kellest üks lõpetas balletikooli ning teised läksid ära. Selle nimi, kes lõpetas, on Vlad (alloleval pildil). Ta tantsib nüüd Madridi Klassikalise Balleti Teatris.

Vlad Tsõpljak

Kaks poissi, kes kunagi minu klassis käisid, olid Aleksei (all vasakpoolsel pildil) ja Oleg (all parempoolsel pildil). Aleksei hakkas unistama korvpalluriks saamisest, aga Olegi vanemad panid ta Toompea Balletikooli, kuna nad vist ei teadnud, et meie koolis saab samuti keskkooli lõpuni õppida.

Aleksei

Oleg

Lisaks oli paar aastat tagasi balletistuudios poiss, kes võeti ära vahetult enne esimesse klassi minekut, lastes tal ainult natuke balletistuudios olla. Põhjuseks oli see, et ballett polnud ta ema ja vanaema arvates piisavalt mehelik ala, et seda ka koolipoisina õppida. Poisile endale meeldis ballett küll, aga vanaema arvates pidi õigest poisist hoopis jalgpallur saama.

Ott

Peaaegu oleksin unustanud! Pikka aega õppis meil ka Ott (vt pilti ülal), kes on meelde jäänud eeskätt pantomiimietendustest (näiteks Jäneseisana 😉 ).

Mõnikord oleks tore näha, kuidas need, kes usuvad, et ballett on kerge ja naiselik, kas või üheainsa tõsise klassikalise tantsu tunni läbi teeksid. Ma ei usu, et neil jätkuks selleks jõudu, osavusest rääkimata.

See, et balletitantsijad peavad saledad välja nägema, ei tähenda, et neil võiks vähe lihasjõudu olla – vastupidi!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: